chystáme

Miroslav Petříček
OBLEČENI DO SNŮ
      Elizabeth WILSON: Osvobozující nevolnictví

Karel Haloun
POEZIE (ANEB POSELSTVÍ ULIC, NÁMĚSTÍ, VAGONŮ, PODCHODŮ A ZÁCHODŮ 6/6)

Oleg De Soto
KDYŽ HOŘÍ KONĚ A MRTVÉ ŽENY NELZE SPOČÍTAT (REPORTÁŽ ZE SETKÁNÍ IMAGINATIVNÍHO HNUTÍ V MĚSTEČKU NOGALES)

Ceferino Juárez
DEEP MANIAC (REPORT ON RELATIONAL CONFIGURATION OF ENTITY „MAN“)

Martin J. Švejda
ANTIKA DNES
(Sofoklés: Élektra, r.: Hana Burešová, Divadlo v Dlouhé, 2018; Médeia, r.: Jan Nebeský, Divadelní spolek Jedl, 2018; Marina Carr – Anna Saavedra: Konec Faidry/ Prosebnice, r.: M.Schlegelová, Divadlo Letí, 2018; Moira Buffini: Vítejte v Thébách, r.: Daniel Špinar, Národní divadlo Praha, 2018)

Martin Timko
DETI SÚ NAJVIAC OHROZENÉ VOJNOU (ALEBO ANI BUDÚCNOSŤ NIE JE TÁ, ČO BÝVALA)
(Euripidés: Trójanky, r.: J.A.Pitínský, Městské divadlo Zlín, 2018)


Vladimír Mikulka
TAK TO JE TA TVOJE SCHOVKA (BESTIAS NA LETNÍ LETNÉ)
(Bestias, koncepce a režie Camille Decourtye a Blai Mateu Trias, Baro d’Evel Cirk Cie 2015)

Karel Král
VIVAT HOVADA BOŽÍ!
(Bestias, r.: Camille Decourtye a Blaï Mateu Trias, Baro d‘Evel Cirk Cie, 2015; Bêtes de foire, vytvořili Laurent Cabrol a Elsa De Witte, Petit Théâtre de Gestes, 2013; Dans ton coeur, r.: Pierre Guillois, Akoreacro, 2014)

Lucia Lejková
BEDEKER TROCH SEZÓN DPM
(September 2015, r.: Lukáš Brutovský, Divadlo Petra Mankoveckého, 2015; Falk Richter- Petra Tejnorová a kol.: Porucha – Vianoce v Stalkville, r.: P.Tejnorová, Divadlo Petra Mankoveckého, 2016; Moc na jednu noc, r.: Jakub Szatinský, Divadlo Petra Mankoveckého, 2017; Falk Richter: Boh je DJ, r.: Šimon Ferstl, Divadlo Petra Mankoveckého, 2016; Sofokles – Tomáš Procházka: Oedipus Rex (Mommie Dearest), r.: Tomáš Procházka, Divadlo Petra Mankoveckého, 2017; David Jařab: Zatmenie, r.: D.Jařab, Divadlo Petra Mankoveckého, 2017; Marián Amsler: Strachopudi, r.: M.Amsler, Divadlo Petra Mankoveckého, 2018)

Matúš Marcinčin
NA VÝCHODE NIČ NOVÉ (EXCENTRICKÉ NÁRODNE DIVADLO)
(Michaela Zakuťanská: Single radicals, r.: Júlia Rázusová, Prešovské národné divadlo, 2013; M.Zakuťanská: Kindervajco, r.: Zoja Zupková, Prešovské národné divadlo, 2015; M.Zakuťanská: Good place to die, r.: J.Rázusová, Prešovské národné divadlo, 2015; M.Zakuťanská: Deň, kdy zomrel Gott, r.: J.Rázusová, Prešovské národné divadlo, 2017; M.Zakuťanská: Cesta hrdinov, r.: Z.Zupková, Prešovské národné divadlo, 2018)

Barbora Etlíková
FESTIVAL KIOSK: SKRZ PAPRSKY KONTAKTU
(DiStO: Divadlo statického objektu; Petra Fornayová a kol: Hra na budúcnosť_SF /Subjective Future/, r.: P.Fornayová, AST, 2017; The Touch of the Open, r.: Jaro Viňarský; György Ligeti + Orcehstr Berg: Poème symphonique pre 100 metronómov; PLI, koncept Viktor Černický; Hodworks: Solos, chor.: Adrienn Hód, Hodworks, 2017)

Dana Silbiger-Sliuková
EDINBURGH V ZNAMENÍ FRANCÚZOV
(Gioachino Rossini: Il barbiere di Sivigla, r.: Laurent Pelly, dir.: Jérémie Rhorer, Théâtre des Champs-Elysées, 2017; Samuel Beckett: Čekání na Godota, r.: Garry Hynes, Druid Theatre Company, 2016; David Greig: Midsummer, r.: Kate Hewitt, National Theatre of Scotland, 2018; Marguerite Duras: Choroba zvaná smrt, r.: Katie Mitchell, Théâtre des Bouffes du Nord, 2018; Peter Brook – Marie Hélène Estienne: Vězeň, Théâtre des Bouffes du Nord; Geoff Sobelle: Domov, r.: Lee Sunday Evans, 2017)

Petr Boháč
VELKÝ SEX A MALÁ SMRT (EDINBURSKÝ FRINGE 2018)
(Jess Love: Proslulá prostitutka & nebezpečné děvče, r.: Dimitri Hatton, Love Is the Drug, 2018; V/DA & MHz: Prázdno, r.: Bex Anson, chor.: Mele Broomes; Bernie Dieter: Klub malé smrti, koncept: B.Dieter, Circus Hub on the Meadows, 2018; Daniel Dingsdale: Hvězdný prach, r.: Alexander Ferris, Blackboard Theatre, 2017; David Leddy: Coriolanus Vanishes, r.: D.Leddy, Fire Exit, 2018; The Old Trout Puppet Workshop & Friends: Nejslavnější loutkové smrti, r.: Tim Sutherland, 2016)

Tereza Pavelková
HLEDÁNÍ IDENTITY (TENTOKRÁT VE STOCKHOLMU)
(Falk Richter: SAFE, r.: F.Richter, Kungliga Dramatiska Teatern, 2018; Madame Nielsen: Topographies of Paradise, r.: Madame Nilesen, Madame Nielsen, Annika Schafer, Wilke Weermann, Olga Dimitrijević, Alicia Gorina a Tobias Theorell, 2018)

Karel Král
POHYBLIVÝ STŘED

(Stefan Kaegi a Dominic Huber: Pozůstalost – Pokoje bez lidí, Rimini Protokoll a Théâtre de Vidy, 2016; Simon Mayer: Sons of Sissy, chor.: S.Mayer, 2015; Tiago Rodrigues: Pokud se otevře okno, dir.: T.Rodrigues, Teatro Nacional D.Maria II. 2010; Federico León: Nápady, dir.: F.León, 2015)

PETR ZELENKA
ELEGANCE MOLEKULY                            


VŠEOBECNÁ SKEPSE A POCIT HRDOSTI
(rozhovor s Petrem Zelenkou No.7)
                                                          
Petr Vydra
ČTENÁŘI
 
Egon Tobiáš
STÉBLA Z TITANU VI