chystáme

Miroslav Petříček
PŘEŠITÝ KREJČÍ
   Thomas Carlyle: Sartor Resartus

Karel Haloun
PÍSMO (ANEB POSELSTVÍ ULIC, NÁMĚSTÍ, VAGÓNŮ, PODCHODŮ A ZÁCHODŮ 2/6)

Mary Abra
JAK PROHODIT HRÁCH STĚNOU?

Paul Wernicke
POLITIKOVY DOBRÉ A ZLÉ ÚMYSLY

Barbora Etlíková
ZETLELÉ KVĚTY PŘEDKŮ
(Saldo Mortale, r.: Lucie Repašská, D’epog + Sakurambo, r.: L.Repašská, D’epog)

PRACUJ NA MAXIMUM A PAK ZDECHNI
(rozhovor s Lucií Repašskou o divadle D’epog)

Markéta Polochová
TŘIKRÁT PO OSTRAVSKU
(Reza: Obraz, r.: Vojtěch Štěpánek, Komorní scéna Aréna; Havel: Vyrozumění, r.: V.Štěpánek, Komorní scéna Aréna; Vůjtek: Smíření, r.: Ivan Krejčí, Komorní scéna Aréna)

Pavlína Hořejšová
DVOJÍ EXPERIMENT Z DEJVIC
(Krobot, Smékal: Honey, r.: Miroslav Krobot, Dejvické divadlo a La Putyka; Havelka a DD: Vražda krále Gonzaga, r.: Jiří Havelka, Dejvické divadlo)

Josef Rubeš
MARYŠA – ŘÁD ZŮSTÁVÁ STEJNÝ (TŘIKRÁT ČESKÁ KLASIKA)
(Maryša – live, r.: Štěpán Gajdoš, Studio Damúza v kavárně Ňáký Kafé; Mrštíkové: Maryša, r.: Jan Mikulášek, Národní divadlo; Mrštíkové: Maryša, r.: Jana Ryšánek Schmiedtová, Divadlo Petra Bezruče)

Hana Strejčková
CHYBA JAKO VÝCHOZÍ BOD
(Vít Neznal a kol: Chyba)

Kateřina Veselovská
OBRAZ OBRAZU OBRAZU (KLAUNIÁDA THOMASE MONCKTONA NA JATKÁCH)
(Thomas Monckton: The Artist, r.: Sanna Silvennoinen, Thomas Monckton a Circo Aereo)

Jozef Červenka
BRITTENOVSKÝ GESAMTKUNSTWERK (BILLY BUDD V NÁRODNÍM DIVADLE)
(Britten: Billy Budd, r.: Daniel Špinar, dir.: Christopher Ward, Národní divadlo)

Jakub Škorpil
ŽENA ZA ŽENU (BARD V ČASECH #METOO)
(Shakespeare: Něco za něco, r.: Jan Klata, Divadlo pod Palmovkou)

UMĚNÍ JE POVINNÉ JAKO OČKOVÁNÍ
(rozhovor s Janem Klatou)

Karel Král
POVYŠOVÁNÍ A PONIŽOVÁNÍ (O 16. EVROPSKÝCH DIVADELNÍCH CENÁCH)
(Pinter: …a v prach se obrátíš, Isabelle Huppert a Jeremy Irons, Teatro Argentina; Shakespeare: Král Lear, r.: Giorgio Barberio Corsetti, Teatro di Roma – Teatro Nazionale a Teatro Biondo di Palermo; Shakespeare: Richard II., r.: Peter Stein, Teatro Metastasio di Prato; Sciarroni: UNTITLED_I will b ethere when you die, Marche Teatro – Tetro Stabile Pubblico; NO43 Bláto, r.:Ene-Liis Semper a Tiit Ojasoo, Teater NO99; Ronen & Ensemble: Romská armáda, režie Yael Ronen, Gorki Theatre Berlin; Die Selbstmord-Schwestern/The Virgin Suicides, r.: Susanne Kennedy, Münchner Kammerspiele; Müller: Hamletmachine, r.: Robert Wilson, Academia Nazionale d’Arte Drammatica Silvio d’Amico)

Dominika Široká
PO KONCI DEJÍN (O EXTRÉMIZME NA FESTIVALE LESSINGTAGE 2018)
(Beranger: 1993, r.: Julien Gosselin, Théâtre National de Strassbourg; Clean City, r.: Anestis Azase a Prodromos Tsinikoris, Onassis Cultural Centre – Athenes)

Tereza Pavelková
JEDNOU WALCZAK, JEDNOU DURNĚNKOV
(Michał Walczak a Michail Durněnkov: D1W1, r.: Šimon Dominik, Spolek Kašpar – Klubovna)

KULTURA NENÍ OCET, KTERÝ KONZERVUJE TRADICI 
(rozhovor s dramatikem Michailem Durněnkovem)

MICHAIL DURNĚNKOV
VÁLKA JEŠTĚ NEZAČALA


Petr Vydra:
HLAS

EGON TOBIÁŠ
Stébla z titanu II