ceny > Ceny divadelní kritiky 2017 > Ceny divadelní kritiky 2017 - nominace

Ceny divadelní kritiky 2017 - nominace

NEJLEPŠÍ INSCENACE roku 2017

DJ/SHAKESPEARE (DAVID JAŘAB, WILLIAM SHAKESPEARE): MACBETH - TOO MUCH BLOOD

scénář, scéna a režie David Jařab, dramaturgie Lucie Ferenzová, kostýmy Sylva Zimula Hanáková, hudba Jakub Kudláč, Divadlo Na zábradlí Praha, premiéra 7. a 8.4.2017

JEAN GENET, BEDŘICH BRIDEL, MILOSLAV KÖNIG: DENÍK ZLODĚJE
režie a scéna Jan Nebeský, námět a dramaturgie Tereza Marečková, kostýmy a rekvizity Petra Vlachynská, hudba Martin Dohnal, Divadlo Masopust Praha, premiéra 12.5.2017

ALOIS JIRÁSEK: LUCERNA
režie a hudební dramaturgie Hana Burešová, úprava H.Burešová a Štěpán Otčenášek, dramaturgie Š.Otčenášek, scéna David Marek, kostýmy Hana Fischerová, hudba (s využitím motivů z českých luhů /i hájů/) Marek Doubrava, projekce František Pecháček, světelný design Filip Wiesner, Divadlo v Dlouhé Praha, premiéra 17.3.2017


ŽENSKÝ HERECKÝ VÝKON roku 2017

PAVLA BERETOVÁ (MARYŠA)
Mrštíkové: Maryša, režie Jan Mikulášek, Činohra Národního divadla Praha

IVANA HLOUŽKOVÁ (EMMI KUROWSKI)
Fassbinder: Strach jíst duši, režie Jan Frič, Činohra Národního divadla Brno - Divadlo Reduta

EVA SALZMANNOVÁ (RAY)
Baume: Jasno lepo podstín zhyna, režie Viktorie Čermáková, MeetFactory Praha


MUŽSKÝ HERECKÝ VÝKON roku 2017

ONDŘEJ BROUSEK (PEER GYNT)

Ibsen: Peer Gynt, režie Martin Čičvák, Divadlo na Vinohradech Praha

MARTIN FINGER (WALTER FABER)
Frisch, Tománek: Homo Faber, režie David Šiktanc, Činoherní studio Ústí nad Labem

MILOSLAV KÖNIG
Genet, Bridel, König: Deník zloděje, režie Jan Nebeský, Divadlo Masopust Praha


DIVADLO roku 2017  

DIVADLO V DLOUHÉ PRAHA

KOMORNÍ SCÉNA ARÉNA OSTRAVA


NÁRODNÍ DIVADLO BRNO - OPERA


 POPRVÉ UVEDENÁ ČESKÁ HRA roku 2017

JIŘÍ HAVELKA A DD (Babčáková-Jeřábek-Melíšková-Myšička-Suková-Trojan-Žádníková): VRAŽDA KRÁLE GONZAGA

uvedlo Dejvické divadlo Praha, režie J.Havelka, dramaturgie Eva Suková

NATALIE KOCAB: POHŘEB AŽ ZÍTRA
uvedlo Švandovo divadlo na Smíchově Praha, režie Daniel Hrbek, dramaturgie Martina Kinská

TOMÁŠ VŮJTEK: SMÍŘENÍ
uvedla Komorní scéna Aréna, režie Ivan Krejčí, dramaturgie Tomáš Vůjtek


SCÉNOGRAFIE roku 2017

KAMIL BĚLOHLÁVEK (výprava)

Jsou místa oblíbená tmou, kde nikdy a nic na ostrovech se skrývá odlehlých, předloha Judith Schalansky, režie Filip Homola, Naivní divadlo Liberec

MAREK CPIN (scéna a kostýmy)
Andersen a kol.: AnderSen aneb Fantazie mě přivede do blázince, režie Jan Mikulášek, Divadlo Na zábradlí Praha

MAREK CPIN (scéna)
Mrštíkové: Maryša, režie Jan Mikulášek, Činohra Národního divadla Praha

TOMÁŠ RUSÍN (scéna)
Saariaho: Láska na dálku, režie Jiří Heřman, dirigent Marko Ivanović, Opera Národního divadla Brno


HUDBA ROKU 2017

IVAN ACHER

Massini: Dynastie, režie Michal Dočekal, Divadlo Husa na provázku Brno

MARTIN DOHNAL
Genet, Bridel, König: Deník zloděje, režie Jan Nebeský, Divadlo Masopust Praha

KORA ET LE MECHANIX
Jsou místa oblíbená tmou, kde nikdy a nic na ostrovech se skrývá odlehlých, předloha Judith Schalansky, režie Filip Homola, Naivní divadlo Liberec


TALENT ROKU 2017

KATEŘINA DVOŘÁKOVÁ (herečka)

EVA HACUROVÁ (herečka, zpěvačka)

ADAM SVOZIL (režisér)